MIEJSKIE ŚWIĘTO DRZEWA 15.10.2017

W tym roku miasto Ostrów Wielkopolski włączyło się po raz kolejny w ogólnopolską akcję sadzenia drzew, która  objęta jest patronatem ministra środowiska i ministra edukacji narodowej. W związku z tym w słoneczną niedzielę  15  października br. uczniowie ostrowskich szkół wzięli udział w Miejskim Święcie Drzewa, które odbyło się w  Parku 600-lecia. Wśród uczniów byli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 14 wraz z opiekunkami i panią  dyrektor Beatą Dymną-Heine. Wszystkich uczestników powitała Pani Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek wraz z swoim zastępcą Ewą Matecką.

Kolejny raz w organizację imprezy włączyło się Nadleśnictwo Antonin, które przekazało sadzonki drzew z gatunku: świerk, dąb, buk, klon, lipa, jarząb, brzoza, sosna, daglezja, bez. Mieszkańcy Ostrowa otrzymali je za darmo.

Uczniowie naszej szkoły wybrali swoje drzewo (był to klon) i z dużym entuzjazmem przystąpili do sadzenia, a następnie oznaczyli napisem „Szkoła Podstawowa nr 14”. Nie zabrakło przy tym zabawy i dobrego humoru. Na dzieci i młodzież czekały też liczne atrakcje przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 5.

Wizyty stomatologiczne.

Dyrekcja SP14 informuje, że jest możliwość korzystania z bezpłatnych wizyt w gabinetach stomatologicznych znajdujących się w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 5. Wizyty odbywają się w ramach kontraktu NFZ.

Osoby, które po raz pierwszy idą na wizytę do gabinetu, proszone są o wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia. Wzór oświadczenia znajdą Państwo tutaj.

Godziny otwarcia

Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Partyzancka 15

wtorek – 13.00 – 18.00

środa – 8.00 – 13.00

piątek – 8.00 – 13.00

lek. dentysta Alicja Borowiak

tel. 663-812-490

Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Grabowska 1-3

poniedziałek – 8.00 – 13.00

wtorek – 13.00 – 18.00

czwartek – 8.00 – 13.00

lek. dentysta Anita Trzepacz

tel. 538-311-318

 

Gdzie diabeł nie może, tam nauczyciela pośle

Ten przewrotny tytuł był hasłem części artystycznej, którą młodzież naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli przygotowała z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Historia, która zaczęła się w biblijnym raju, poprowadziła nas poprzez piekiełko pełne niepokornych diablątek do czasów współczesnych. Występy nagrodzone zostały zasłużonymi brawami.

Następnie przyszedł czas na życzenia dla ludzi związanych z oświatą. Wysiłek wychowawców, pedagogów, pracowników administracji i wszystkich odpowiedzialnych za codzienne funkcjonowanie szkoły był z uznaniem podkreślany w wypowiedziach przedstawicieli władz samorządowych miasta: zastępcy Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Ewy Mateckiej oraz radnego Alojzego Motylewskiego, który odczytał również list od Przewodniczącego Rady Miejskiej naszego miasta Mariana Herwicha. Pełne ciepła słowa skierowała do swoich współpracowników dyrektor szkoły Beata Dymna-Heine, wręczając doroczne Nagrody Dyrektora.

Momentem szczególnie wyczekiwanym było złożenie ślubowania przez uczniów klasy pierwszej oraz przyjęcie do braci szkolnej czwarto- i siódmoklasistów. Symboliczny akt uderzenia ołówkiem przez ramię przypadł w udziale p. Ewie Mateckiej, pamiątkowe dyplomy wręczała p. Beta Dymna_Heine, zaś medale – ufundowane przez Radę Rodziców – zawieszał na szyjach podekscytowanych dzieci jej Przewodniczący, czyli p. Mariusz Sadło. Do rąk pierwszoklasistów trafiły upominki od Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.

Na koniec ponownie wystąpiła młodzież, po raz kolejny pokazując swój kunszt. I za to jej serdecznie dziękujemy! Całość zakończyła się drobnym poczęstunkiem.

Wszystkim życzymy kolejnych pięknych dni w Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim!