17 września 2022 przypadła 83. rocznica zdradzieckiego ataku ZSRR na nasz kraj. Armia Czerwona, na mocy traktatu Ribbentrop – Molotow, zadała walczącym Polakom cios w plecy, wkraczając na wschodnie tereny Rzeczpospolitej. Rozpoczęło się pasmo zbrodni…
W sobotnie przedpołudnie w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim zgromadzili się kombatanci, przedstawiciele władz miasta i powiatu, służby mundurowe, harcerze, uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Nie zabrakło licznych pocztów sztandarowych, w tym naszego i AK. Pieczę nad nimi sprawował p. Mariusz Posadzy.
Jak zwykle świetnie zaprezentowali się uczniowie SP 14 w części artystycznej przygotowanej przez p. Hannę Lesiewicz. Za nagłośnienie odpowiadał p. Leszek Moskwa.
Całość zakończyła się złożeniem kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym ofiary Golgoty Wschodu.






