Było blisko

W piątek 16.01 reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dominik Kuroszczyk, Marcel Napierała, Borys Ewiak, Krzysztof Laska, Nikodem Wojtynia, Filip Sobczak, Franciszek Bielski, Stanisław Leiński brała udział w rozgrywkach halowej piłki nożnej (powiat), zajmując ostatecznie 2. miejsce, ulegając w finale drużynie z Nowych Skalmierzyc 0:2.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Srebrny taekwondzista

18 stycznia odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Taekwondo, które przyniosły wiele sportowych emocji i powodów do dumy. W zawodach tych wziął udział uczeń klasy 6b – Tomek Niechaj, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony, rywalizując z najlepszymi zawodnikami z całego regionu. Dzięki swojej determinacji, ciężkiej pracy na treningach oraz sportowemu zaangażowaniu Tomek wywalczył srebrny medal w kategorii kadet.

To ogromne osiągnięcie, które pokazuje, że konsekwencja i pasja prowadzą do sukcesów. Dodatkowym powodem do radości był fakt, że mistrzostwa odbyły się w rodzinnym mieście Tomka, co z pewnością dodało mu motywacji i pozwoliło poczuć wsparcie najbliższych.

Gratulujemy Tomkowi wspaniałego wyniku i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

Udane starty Jaspera i Aleksandry

Jasper Edmundson z 5b pozazdrościł najwyraźniej starszym koleżankom i kolegom, bo z ostatnich Mistrzostw Wielkopolski wraca z brązowym medalem w skoku w dal (osiągnął odległość 5,07m), przy czym należy podkreślić, że rywalizował z zawodnikami o rok starszymi. Najważniejsze zawody będzie miał już za 2 tygodnie w Toruniu 🙂.

Natomiast w biegu na 60 metrów uzyskał czas 8,36 s, co pozwoliło mu zająć 5. miejsce.

Śladami kolegi z klasy podążyła Aleksandra Ryś, zajmując drugą lokatę w biegu płotkarskim na 60 m. Do zwyciężczyni – również zawodniczki ostrowskiej Stali, straciła 0,006… W rywalizacji w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę na wysokości 1,25m i uplasowała się na ósmej pozycji.

Gratulujemy!