Wicemistrzostwo województwa dla uczennicy klasy 6b!
Z ogromną radością informujemy o sportowym sukcesie uczennicy klasy 6b – Igi, która znakomicie zaprezentowała się podczas Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w badmintonie, rozegranych w Puszczykowie. Iga, reprezentując swój klub sportowy, wspólnie z kolegą z drużyny wywalczyła II miejsce w grze mieszanej (mikst) w kategorii U13.
Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a mecze wymagały od zawodników nie tylko doskonałej kondycji fizycznej, ale także koncentracji, współpracy i sportowego opanowania. Zdobycie tytułu wicemistrzów województwa to efekt systematycznych treningów, zaangażowania oraz pasji do sportu. Sukces Igi jest dowodem na to, że ciężka praca i determinacja przynoszą wspaniałe rezultaty. Serdecznie gratulujemy Idze oraz jej partnerowi z kortu tak znakomitego osiągnięcia. Życzymy kolejnych sportowych sukcesów, wytrwałości w treningach i wielu powodów do dumy – zarówno na arenach sportowych, jak i w życiu szkolnym.
27 grudnia 2025 roku – Powstanie Wielkopolskie pamiętamy!
107 lat temu wybuchło zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. W związku z tym nasza szkoła upamiętniła swoich patronów, angażując się w działania na terenie miasta i nie tylko. Najpierw poczet sztandarowy wziął udział w corocznej mszy św. w ostrowskiej konkatedrze ku czci bohaterskich Powstańców.
Następnie członkowie Koła edukacji patriotycznej „Pamięć wciąż żywa” stanęli w towarzystwie harcerzy na warcie przy obelisku na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w trakcie Apelu Pamięci zorganizowanego po raz drugi przez Rejonowe Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Ostrowie Wielkopolskim.
Zwieńczeniem bogatego w wydarzenia dnia była rekonstrukcja historyczna z naszym udziałem w Skalmierzycach.
Chwała i cześć Bohaterom!












