Zakończenie roku szkolnego

„Życie nie zawsze przebiega gładko i na pewno popełniasz wiele błędów. Niech Cię jednak nie załamują, ale uczą czegoś. Pamiętaj, że gdyby życie zawsze było idealne, nigdy nie nauczyłbyś się niczego nowego i nie rozwijałbyś się. Postrzegaj każdy dzień jako szansę i doceniaj to, co się wokół ciebie dzieje”.

Słowa ze scenariusza dzisiejszej uroczystości pożegnania klas trzecich oddziału gimnazjalnego oddają charakter naszego istnienia. Naszego codziennego trudu związanego z nauką i pracą, ale jednocześnie wielkiej radości z osiąganych sukcesów. Lecz żadne, nawet najpiękniejsze słowa nie zastąpią tego, co daje serce. Dzisiaj wszystkie serca mówiły jedno:  DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy Wam, drodzy uczniowie, za wielki wysiłek włożony w naukę i rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. To on zaowocował wieloma wspaniałymi osiągnięciami, z tytułami laureatów konkursów kuratoryjnych, sportowymi zwycięstwami, wyśpiewanym Srebrnym Pasmem na czele. Za otwartość i gotowość niesienia pomocy innym. Za gotowość rezygnacji z czasu wolnego, by godnie reprezentować szkołę na zewnątrz.

Byliśmy razem przez trzy lata. Lata pełne słońca, ale też czasem przysłonięte chmurami. Wspólnie je przeganialiśmy, by móc się wspólnie radować kolejnymi krokami do przodu. Teraz podążycie nowymi ścieżkami. Niech ich znakiem będą kolejne chwile szczęścia i satysfakcji! 

„Nie czekaj więc i czerp z życia garściami, bo zegar tyka. Carpe diem. Chwytaj czas, korzystaj z dnia”.

Nie zapomnimy Was!

Mecz, zabawa i muzyka

Dnia 20 czerwca 2018 roku gościliśmy w naszej szkole młodzież z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego  w Konarzewie.

Celem spotkania była integracja młodzieży niepełnosprawnej z naszymi uczniami – harcerzami, którzy byli obecni wraz ze swoja drużynową. Gości powitała wicedyrektor SP14 Sławomira Kisielewska.

Naszą integrację rozpoczęliśmy od słodkiego poczęstunku. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz gry na gitarze w wykonaniu Kamila Dziadka. Jego występ był jednocześnie zaproszeniem obecnych do spróbowania swoich możliwości gitarowych.   

Wychowanków  ośrodka  szybko  połączyła  więź  z  naszą młodzieżą, a to dzięki wspólnym  zabawom  ruchowym, tańcowi oraz kręglom. Dużą atrakcją był mecz piłki nożnej pomiędzy gośćmi z Konarzewa a chłopcami z klas 7a i 7g. Nie zabrakło przy tym dobrego humoru i zdrowej rywalizacji. Mecz zakończył się sukcesem gości. Na zakończenie spotkania nasi Goście zostali obdarowani upominkami w postaci artykułów szkolnych.

W patriotycznym nastroju – między innymi.

W dniach 6-7 czerwca br. uczniowie z klas 7b, 7f oraz 7d uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Miejsce to zostało wybrane nie przypadkowo, ponieważ w tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i związane z tym wydarzeniem fakty przewijały się nieustannie podczas oprowadzania przez przewodnika.

Pierwszego dnia spotkali się z sympatyczną i bardzo kompetentną Panią Przewodnik, weszli na taras widokowy na Stadionie Narodowym gdzie mogli poczuć się jak przed meczem i podziwiać jego ogrom. Następnie udali się do parku łazienkowskiego gdzie podczas długiego spaceru w przyjemnym cieniu drzew mogli słuchać historii tego miejsca i chłonąć piękno przyrody i wkomponowanych w nią budynków. Ostatnim punktem programu zwiedzania w tym dniu była wizyta w Polskim Radiu połączona z warsztatami, podczas których mogli wziąć udział w profesjonalnym nagraniu i posłuchać jak brzmią ich głosy. Zwiedzili wszystkie studia i mogli zobaczyć dziennikarzy przy pracy na żywo.
Drugiego dnia uczniowie brali udział w grze miejskiej na warszawskiej starówce, dało im to możliwość poznać historię tego miejsca poprzez zabawę. Następnie zwiedzali Zamek Królewski. Ostatnim punktem programu było wjechanie na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, gdzie każdy mógł zrobić sobie selfie z piękną panoramą Warszawy w tle.