Jesteśmy tam, gdzie nas potrzebują

27 maja 2018 r. w Parku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim odbył się X X V I Festyn Rodzinny. W ramach Festynu zorganizowano XIX Konkurs Amatorskiej Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowała solistka – Ania Dura i chór szkolny.

Ania pięknie, z ogromną wrażliwością zaśpiewała piosenkę pt. „ Cudownych rodziców mam”. Chór wykonał utwór pt. „ Co nam w duszy gra”, za który przyznano mu Statuetkę.

Uczniów przygotowała p. Hanna Lesiewicz

 

SP 14 dla „Biblioteki pod Aniołem”

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 14 kolejny raz zasiliła zbiory „Biblioteki pod Aniołem”.

Książki zgromadzone zostały w wyniku zbiórki, która w tym celu ogłoszona została w październiku 2017 roku i trwała przez cały rok szkolny. Tym razem dołączyliśmy do niej również pozycje, które w wyniku koniecznej selekcji księgozbioru ubytkowane zostały z naszej szkolnej biblioteki.

Stale śledzimy ruch w „Bibliotece pod Aniołem” i wiemy, że już kilka dni po uzupełnieniu półek, część jest już pusta. Bardzo nas to cieszy. Obiecujemy, że nie spoczniemy w tej społecznej akcji promocji książki i czytelnictwa. Kolejna partia książek dotrze na Rynek w najbliższych dniach.