Moc była z nimi

28 maja bieżącego roku uczniowie klasy 4 brali udział w wycieczce do Muzeum Gwiezdnych Wojen w Witaszycach. Była to prawdziwa gratka, nie tylko dla fanów słynnego filmu George’a Lucasa. Na naszych uczniów czekało wiele atrakcji, m.in. posługiwanie się mieczem świetlnym, możliwość obejrzenia bogatej kolekcji rekwizytów i figur bohaterów gwiezdnej sagi (zdjęcie z lordem Vaderem – bezcenne!!!). Dodatkowo czwartoklasiści dowiedzieli się, jak przygotować smaczne potrawy w klimacie Gwiezdnych Wojen. Wszyscy uczniowie nie kryli zadowolenia z udziału w swojej kosmicznej przygodzie.

Niech moc będzie z Wami!

Wielki sukces teatralny

29 maja bieżącego roku uczniowie klasy 7a brali udział w Przeglądzie Twórczości Teatralnej Szkół Podstawowych, organizowanym pod patronatem Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. W skład jury weszli m.in. artyści związani z kaliską sceną. Siódmoklasiści przygotowali spektakl pt. „Kopciuszek nowej ery”. Łączył on w dowcipny sposób treść słynnej baśni z współczesnymi realiami. Wysiłek naszych uczniów, niewątpliwy talent aktorski oraz inwencję artystyczną docenili profesjonaliści komisji konkursowej, przyznając im II miejsce! Gratulujemy i czekamy na kolejne przedstawienia w ich wykonaniu!
Poniżej pełna obsada:
Zofia Wojciechowska – Kopciuszek
Daria Czarnecka – Narrator
Agnieszka Kubiak – zła siostra 1
Aleksandra Kędzierska – zła siostra 2
Julia Jatczak – Macocha
Julia Smoczyk – Wróżka
Hubert Kubzdyl – Królewicz
Jakub Dryka – dziennikarz radiowy
Mikołaj Grzywna – Król
Nel Walendowska – Królowa
Maciej Orłowski – Sługa
Antonina Bielska – Krawcowa
Martyna Sobieraj – Sprzedawczyni
Marta Marcinkowska – Sprzedawczyni/Gość dyskoteki
Sara Grzegorczyk – Sprzedawczyni/Krawcowa
Jakub Banasiak – oprawa dźwiękowa

Biegały w blasku Słońca

Dnia 29 maja br. odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych w Żerkowie. Palące słońce, do pokonania 2 kilometry, na trasie dwie górki, a ze swoimi słabościami zmierzyło się 6 dziewcząt z naszej szkoły: Beata Dominik (najszybsza w ekipie), Ewa Dominik, Zuzanna Zwierz, Julia Kupaj, Ola Kupczyk, Wiktoria Konieczna (opiekunem była A. Sobczak). Ostatecznie reprezentantki SP 14 zajęły wysokie, siódme miejsce.

Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na ścieżce sportowej.