Klasa I w OCK i Bibliotece Publicznej

26 kwietnia uczniowie klasy I brali udział w wyjątkowo interaktywnym przedstawieniu na podstawie wierszy Jana Brzechwy. Aktorzy w mądry i atrakcyjny dla dzieci sposób włączali widownię w treść przedstawienia, czego ukoronowaniem było zaproszenie widzów na scenę. Wśród wybranych znalazł się Marcel Teodorczyk z naszej szkoły, który profesjonalnie odegrał rolę Mruczka w wierszu o rzepce. 

Udział w spektaklu był głównym celem wyjścia ze szkoły, jednakże nie był końcem atrakcji. W zupełnie spontaniczny sposób, jako wypełnienie czasu oczekiwania na autobus, uczniowie mieli okazję zwiedzić Bibliotekę Publiczną. Przemiłe Panie Bibliotekarki przyjęły nas chętnie i w ciekawy sposób opowiedziały o pracy biblioteki, oprowadzając po jej pomieszczeniach. W czytelni dzieci poznały przy okazji Honorowych Obywateli Miasta, ponieważ zaciekawiły je ich portrety, a w wypożyczalni miały chwilę czasu na przejrzenie samodzielnie wybranych książek, nie tylko dla dzieci.        

Dodatkową atrakcją okazało się przypadkowe spotkanie z przebranymi maturzystami, którzy poświęcili chwilę na rozmowę z dziećmi i wytłumaczenie im za kogo i dlaczego się przebrali. To symboliczne spotkanie uczniów – będących na początku i na końcu drogi obowiązkowej edukacji – obfitowało w wiele uśmiechów i dziecięcych pytań.     

Mistrzostwa Miasta w piłce nożnej

26 kwietnia br. na boisku przy Szkole Podstawowej nr 14 zostały rozegrane Mistrzostwa Miasta piłce nożnej.  
I miejsce – SP 14
II miejsce – SPUKSO (Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej)
III miejsce – SP 2
IV miejsce – SP Sióstr Salezjanek

KADRA SP 14
       Bizan Amadeusz (3c gim)     
       Frankiewicz Maksymilian (3c gim)     
       Grząka Nikodem (3d gim)   
       Kałuża Eryk (2b gim)    
       Kramarczyk Jakub (2b gim)        
       Kubera Filip (3c gim)        
       Mąka Jakub (3c gim)     
       Modrzyński Nikodem (3c gim)        
       Nowacki Bartosz (3c gim)    
       Olszewski Kacper (3c gim)    
       Pastuła Paweł (3c gim)    
       Sadło Szymon (3c gim)   
       Stawski Mateusz (3c gim)      
       Walczak Dawid (3c gim)    

XIII Turniej Szkół Noszących imię Powstańców Wielkopolskich w piłce nożnej

24 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim odbył się XIII już Turniej Szkół Noszących imię Powstańców Wielkopolskich w piłce nożnej chłopców.

Rok 2018 to ważny dla wszystkich Polaków rok 100-lecia odzyskania niepodległości oraz setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczestnicy Turnieju to uczniowie, dla których Powstańcy Wielkopolscy są ważnym patronem, bohaterami walczącymi o wolność naszej ojczyzny. Otwierająca Turniej dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 pani Beata Kalinowska przypomniała krótką historię początków powstania i zaznaczyła, że to właśnie z boiska Szkoły Podstawowej Nr 2 wyruszały do boju powstańcze oddziały.

Zaznaczyła również, że tegorocznemu turniejowi przyświeca hasło „Wasze czyny naszym przykładem” i życzyła zawodnikom, aby, wzorując się na przodkach, mieli w sobie ducha walki i pamiętali, że bez względu na to, kto zwycięży, ważna jest sprawiedliwa gra.

W sportowych zmaganiach brało udział osiem drużyn łącznie około 80 zawodników. Wystąpiły  szkoły z Granowa, Stęszewa, Ostrowa Wielkopolskiego, Konojadu i – po raz pierwszy – zaprzyjaźniona Szkoła Podstawowa z Ptaszkowa. Rywalizacja była zacięta, ale zgodna ze sportowymi zasadami fair play. Rozgrywane mecze to nie tylko sprawdzenie umiejętności gry w piłkę nożną, ale również świetna zabawa. Po pasjonujących spotkaniach wyłoniono zwycięzców.

I miejsce i puchar dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 otrzymał zespół I z Ostrowa Wielkopolskiego. Gospodarze Turnieju okazali się więc bardzo gościnni i zajęli miejsce II, miejsce III przypadło w udziale zespołowi II z Ostrowa Wielkopolskiego. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Nikodem Grząka z Ostrowa Wielkopolskiego, zaś najlepszym bramkarzem Kacper Szulc – uczeń klasy III E gimnazjum Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim.

Wyróżnieni zostali również najlepsi zawodnicy z poszczególnych ekip:

SP Granowo – Bartosz Jędrzejewski
SP Stęszew – Dawid Kasztelan
SP Ostrów Wielkopolski I – Szymon Sadło
SP Ostrów Wielkopolski II – Kamil Chmiel

SP Konojad – Daniel Kuster
SP Ptaszkowo – Wiktor Buczko
SP2 Grodzisk Wlkp. I – Jakub Hemmerling
SP2 Grodzisk Wlkp. II – Filip Wysiadły.

Puchary i nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe medale wręczył zawodnikom w imieniu Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego wiceburmistrz pan Piotr Hojan oraz dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Grodzisku Wielkopolskim pan Rafał Sikorski.

Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom.

Uczniowie biorący udział w turnieju

Bizan Amadeusz (3c gim)

Chmiel Kamil (2b gim)

Chmiel Marcin (2b gim)

Frankiewicz Maksymilian (3c gim)

Grycman Mikołaj (2b gim)

Grząka Nikodem (3d gim)

Kałuża Eryk (2b gim)

Kubera Filip (3c gim)

Mąka Jakub (3c gim)

Modrzyński Nikodem (3c gim)

Nowacki Bartosz (3c gim)

Olszewski Kacper (3c gim)

Pastuła Paweł (3c gim)

Sadło Szymon (3c gim)

Stawski Mateusz (3c gim)

Walczak Dawid (3c gim)