SREBRNE PASMO dla chóru naszej szkoły

          Dnia 20  kwietnia 2018 roku, w Auli Domu Katechetycznego przy Kościele pw. Św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Konkurs Chórów Regionu Wielkopolski Południowej Projektu Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska 2018.

   Chór Szkoły Podstawowej Nr 14  pod dyrekcją Hanny Lesiewicz wykonał cztery utwory:

  1. „Gama” – muz. Nicola Vaccai.
  2. „Baran” – muz. Wiktoria Nairam, sł. Maria Konopnicka.
  3. „Uwierz Polsko”- muz. i sł. Monika Brewczak.
  4. „Co nam w duszy gra”- muz. Dariusz Jaros, sł. Tadeusz Szarwaryn.

Akompaniował nam rewelacyjny pianista – p. Maciej Bąk.  Dziękujemy!

Jury w składzie:  prof. dr hab. Jolanta Szybalska-Matczak, mgr Beata Bielska, mgr Tadeusz Eckert, przyznało naszemu Chórowi  SREBRNE PASMO.

Oto lista młodych ludzi z pasją – Chórzystów Szkoły Podstawowej Nr 14 , którzy reprezentowali naszą szkołę podczas tak ważnego Konkursu:

Aleksandra Dura

Anna Dura

Anna Garczarek

Magdalena Grycman

Dominika Jopek

Julia Karwik

Alicja Kluczyk

Oliwia Kusy

Maria Łęcka

Joanna Rosik

Olga Raczak

Aleksandra Sikora

Magdalena Szczap

Marta Torzyńska

Anna Walczak

Julia Woźny

         Jesteście wspaniałymi ambasadorami Szkoły. Dziękujemy!

 

 

 

 

Święto Wyobraźni w SP 14

W dniu  Światowego Dnia Książki biblioteka szkolna ogłosiła „Święto Wyobraźni w SP 14”.

Z tej okazji każda lekcja w klasie I a i IV a zamieniła się w prezentacje ulubionych książek uczniów i ich nauczycieli. Większość z nich je przyniosła, niektórzy mieli rekwizyty związane z daną opowieścią, a jeszcze inni byli przebrani za wybranych bohaterów.

Każdy prezentujący miał za zadanie odczytanie wybranego fragmentu oraz zachęcenie innych do przeczytania dalszego ciągu opowieści. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, a argumenty, których używali były tak przemyślane i trafne, że niektóre z nich na długo utkwią w pamięci słuchaczy. Teksty stały się pretekstem do dyskusji o wartości czytania i różnicach w rodzajach literatury, ale dotykały także problemów niepełnosprawności, wartości ukrytego piękna, potrzeby przestrzegania zasad życia społecznego, czy umiejętności dbania o własne bezpieczeństwo.

Dzień ten dał również niecodzienną możliwość połączenia uczniów i nauczycieli w dyskusji o  wspólnym zamiłowaniu do czytania. Panie: Elżbieta Gibasiewicz-Stasiak, Patrycja Muss, Jagoda Kaszuba, Hanna Lesiewicz i Joanna Urbaniak doskonale prowadziły dyskusje, obrazowo i z rekwizytami prezentowały swoje ulubione książki, opowiadały kto i kiedy zaszczepił u nich miłość do literatury i chętnie zapamiętywały tytuły proponowane przez uczniów. Atmosfera tego dnia była tek inspirująca i tak daleko odbiegająca od prozy szkolnej, że z pewnością będziemy obchody „Święta wyobraźni” powtarzać. Póki co każdy uczestnik wspiął się na jej wyżyny do tego stopnia, że wszyscy otrzymali pamiątkową plakietką z tytułem Mistrza Wyobraźni.

           

 

Bocianim szlakiem

W sobotę 21 kwietnia 2018 roku odbył się XXXI Wiosenny Rajd Rowerowy „Bocianim Szlakiem”. 

Celem rajdu był aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu połączony z poznaniem  powiatu ostrowskiego,  a w szczególności okolic Ostrowa Wielkopolskiego,  Gminy Ostrów Wielkopolski, a także realizacja hasła: „Turystyka łączy pokolenia”

Grupa uczniów SP 14 i oddziałów gimnazjalnych z klas VII A i B, III A, E, F, G wraz z opiekunami: p. Moniką Jaskułą, p. Renatą Kowalczyk, p. Kaliną Perą i p. Dorotą Małecką, wyruszyła spod SP nr6 o godzinie 8.30. Trasa rajdu przebiegała przez Janków Przygodzki – Trzcieliny – Dębnicę – Tarchalskie – Klady Chynowa – SP Chynowa.

W Jankowie Przygodzkim uczniowie naszej szkoły zapalili znicz przed Pomnikiem upamiętniającym wybuch Powstania Wielkopolskiego – został on  postawiony w 70 rocznicę czynu zbrojnego.

Na mecie powitali nas przedstawiciele PTTK. Otrzymaliśmy znaczek rajdowy,       a także mieliśmy okazję wziąć udział w konkursach zręcznościowych oraz Wiedzy o Gminie Ostrów Wlkp., a także zobaczyć atrakcyjny choreograficznie występ gospodarzy.

Przejechaliśmy ok. 50 km, ale słoneczna pogoda sprawiła, że mimo zmęczenia będziemy miło wspominać ten rajd i z niecierpliwością czekamy na następny