„Pamięć wciąż żywa” z wizytą w Świecy

Po raz kolejny członkowie Koła edukacji patriotycznej „Pamięć wciąż żywa” działającego w naszej szkole

mogli zaprezentować się swoim rówieśnikom oraz młodszym koleżankom i kolegom. Tym razem – w towarzystwie swoich opiekunów: pp. Roman Dolaty i Bartosz Lisiaka – odwiedzili Szkołę Podstawową w Świecy. Stało się to na zaproszenie Andrzeja Wasieli, dyrektora placówki i z inicjatywy Wojciecha Kubiaka, nauczycieli historii.

Młodzi miłośnicy rekonstrukcji historycznych z ostrowskiej podstawówki zaprezentowali się w strojach wyjściowych. Szczegóły dotyczące ich mundurów oraz uzbrojenia przybliżył Bartosz Lisiak. Opowiedzieli o swojej pasji, która pomaga im oderwać się od komputerów i komórek. Budowaniu więzi, bo od zgodnej współpracy całej grupy zależy końcowy efekt. Szacunku dla swoich przodków, wśród których są m.in. Zofia Jasińska ps. Genowefa – członkini AK, Jan Mertka – pierwszy zabity powstaniec wielkopolski – czy Paweł Doliński, najmłodszy Polak poległy pod Verdun (miał wtedy 18 lat).

Na zakończenie spotkania odbył się konkurs dla chętnych uczniów z SP w Świecy, w którym nagrodami były statuetki wykonane przez Agnieszkę Lisiak „Skórkę” z pracowni Unikat.

Członkowie Koła w towarzystwie Andrzeja Wasieli oraz przedstawicielek Samorządu Uczniowskiego oddali hołd powstańcom pochodzącym z ziemi odolanowskiej. Pod obeliskiem ku ich czci zapalony został znicz pamięci.

Chłopcy wykorzystali sprzyjającą pogodę, by dodatkowo poćwiczyć w terenie. Tym bardziej, że już w marcu rusza realizacja ważnego dla nich i ich koleżanek projektu Z teraźniejszości w przeszłość. Film edukacyjny realizowany przez Koło edukacji patriotycznej „Pamięć wciąż żywa” oraz Telewizję Szkolną SP14 w ramach zadania Stwarzanie przyjaznych warunków realizacji imprez i przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym i naukowym; stwarzanie warunków do współpracy organizacji pozarządowych i placówek podlegających Gminie Miasto Ostrów Wielkopolski ze szczególnym uwzględnieniem działań upamiętniających setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania niepodległości.  

Serdeczne podziękowania należą się p. Janinie Iskrze za uszycie strojów sanitariuszek wykorzystywanych przez dziewczęta z Koła.

Bal Karnawałowy w Szkole Podstawowej nr 14

            Bal  karnawałowy  dla  przedszkolaków  to  dzień  niezwykły,  wyczekiwany.  Jest  atrakcją bardzo  lubianą  przez  dzieci,  dostarczającą  im  wielu  przeżyć  i  radości.  Tak  też  było  w  Szkole  Podstawowej  nr  14.  W  progach  naszej  szkoły  w  dniu  05.02.2018 roku  gościliśmy  na  balu  karnawałowym  dzieci  z  przedszkola  „Maluszek”  oraz  „Sindbad”. W  balu  uczestniczyły  też  dzieci  z  klasy  IA  SP14.  Przedszkolaków  wraz  z  opiekunkami  przywitała  p. wicedyrektor  Sławomira  Kisielewska.

            Zabawa  odbywała  się  w  sali  gimnastycznej  bogato  ozdobionej  kolorowymi  balonami,  łańcuchami  z  bibuły,  motylkami  oraz  innymi  elementami  wykonanymi  specjalnie  na  tę  okazję.  Dzieci przebrane  w  barwne  i  pomysłowe  stroje,  bawiły  się świetnie,  a  skoczna  i  rytmiczna  muzyka  zachęcała  je  do  tańca  i  zabawy.  Przedszkolaki  i  dzieci  z  klasy  IA  naszej  szkoły  wystąpiły  w  niezwykle  pomysłowych  i  zabawnych  strojach.  Na  parkiecie  pojawiły  się  księżniczki,  piraci,  wróżki,  aniołki,  rycerze, superbohaterowie, policjanci,  zwierzątka,  itp.  W  zabawach  dzieciom  towarzyszyli  przebrani  w  barwne  i  pomysłowe  stroje,  starsi  uczniowie  SP 14.

W  przerwie,  zabawę  umilił  słodki  poczęstunek:  pyszne  ciastko  i  soczek.

            Po  słodkim  co  nieco  dzieci  obejrzały  przedstawienie  „Podróż  krasnali” przygotowane  przez p. Anię Żmudę- Kuberacką i  uczniów  naszej  szkoły.

            Niespodzianką  dla  uczestników  balu  były  panie  animatorki,  które  przygotowały  wiele  atrakcyjnych  zabaw.  Wszystkie  dzieci  z  wielkim  entuzjazmem  uczestniczyły  w  zabawach  prowadzonych  przez  panie  animatorki.  Na  zakończenie  balu  zrobiliśmy  sobie  wspólne  zdjęcie,  które  będzie  pamiątką  dla  przedszkolaków  i  naszych  dzieci. Wspólna  zabawa  przyniosła  wiele  radości. 

Bal  karnawałowy  przygotowali  i  sprawowali  opiekę  nad  dziećmi  nauczyciele  Szkoły  Podstawowej  nr 14,  w  składzie: p. Patrycja Muss,  p. Anna  Żmuda – Kuberacka,  p.  Monika  Jaskuła,  p. Renata  Olkowicz,  p.  Agnieszka  Gębuś,  p. Aleksandra  Sobczak,  p. Wojciech  Kałuża.  Nagłośnienie  zapewnił  p. Leszek  Łukawski. 

 

 

 

 

 

Wzruszająca prezentacja uczennic naszej szkoły

26 stycznia 2018 r. podczas Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „ Zaśpiewajmy Maleńkiemu”, uczennica naszej szkoły – Aleksandra Dura zaśpiewała kolędę pt. „Już gwiazdeczka się kolebie”, zajmując II miejsce.

Jej piękny, sopranowy głos, doskonała emisja i nowatorska interpretacja dostarczyły słuchaczom wiele wrażeń.

Oli towarzyszyła, grając pięknie na flecie, uczennica II klasy gimnazjalnej naszej szkoły – Julia Woźny.

Należy wspomnieć, że obie dziewczynki śpiewają w chórze naszej szkoły, który ma na swoim koncie wiele wspaniałych sukcesów.

„To wielka radość i zaszczyt pracować i dzielić pasję – miłość do muzyki, z tak wrażliwymi i zdolnymi młodymi ludźmi” – mówi: Hanna Lesiewicz.

D Z I Ę K U J E M Y !!!