Bezpieczna droga do szkoły

Dnia 9 stycznia br. w ostrowskim Forum Synagoga ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego organizowanego przez ostrowską spółkę MZK pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Spośród 392 prac nadesłanych na konkurs Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek uhonorowała 48, których autorami byli uczniowie ostrowskich szkół. Wśród nagrodzonych znalazł się pierwszoklasista naszej szkoły Hubert Łapiński. Gratulujemy młodemu artyście! Wyróżnione prace będą widoczne na ostrowskich autobusach MZK.

Konkurs plastyczny to forma, przez którą najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i powiatu uczą się zasad ruchu drogowego, a zatem kształtują troskę o swoje bezpieczeństwo.

Bezpiecznie z prądem

Dnia 11 stycznia 2018 r. pierwszoklasistów naszej szkoły odwiedził bardzo ciekawy gość, który przywiózł ze sobą niesamowite przedmioty. Przedstawiciel firmy „Energa” nauczał dzieci, jak bezpiecznie korzystać z elektryczności, pokazywał, w jaki sposób produkować prąd. Uczniowie bardzo zaangażowali się w doświadczenia, dotykając na przykład lampę plazmową, która wywołała u nich niesamowite emocje. Po zajęciach dzieci potrafiły wymienić rodzaje elektrowni ekologicznych i rozpoznać znak zakazujący nie tylko dotykania urządzenia, ale wprost zbliżania się do tak oznakowanego obiektu.

Za skupienie uwagi na lekcji i dojrzałe odpowiedzi uczniowie na zakończenie otrzymali nagrody. Zadowolone miny pozytywnie podsumowały wizytę.

Spotkanie filmowały członkinie redakcji Telewizji SP14.