Nie piękne słowa, lecz postawa, nie przemówienia, lecz czyny świadczą o przywiązaniu do historii Małej i Wielkiej Ojczyzny. O szacunku dla bohaterskich przodków. O Patriotyzmie. Nasi uczniowie udowodnili to po raz kolejny. Mateusz Maciejewski i Piotra Oczachowski w pełnym umundurowaniu powstańczym asystowali chorążemu pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej nr 14, a potem razem z panią dyrektor Sławomirą Kisielewską złożyli kwiaty pod pomnikiem ku czci Powstańców przy ul. Wrocławskiej. Za to Wam DZIĘKUJEMY!
Bitwa pod wiatrakami
26 grudnia to nie tylko drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, ale także doroczna rekonstrukcja jednej z bitew Powstania Wielkopolskiego. Miała ona miejsce 11 stycznia 1919 roku w Osiecznej pod Lesznem, a przeszła do historii pod nazwą: Bitwa pod wiatrakami.
Starcie powstańców z oddziałem pruskiego Grenzschutzu zakończyło się triumfem Polaków. Zginęło 3 Wielkopolan i 4 przeciwników. W przeddzień 99. rocznicy wybuchu pierwszego udanego zrywu niepodległościowego na ziemiach Polski teren między zabytkowymi wiatrakami znów rozbrzmiał strzałami i okrzykami bojowymi.
Tym razem w rekonstrukcji udział wzięli członkowie Koła edukacji patriotycznej „Pamięć wciąż żywa” działającego w Szkole Podstawowej nr 14. Pięciu chłopców: Mikołaj Binek, Adam Grodziński, Mateusz Maciejewski, Piotr Oczachowski i Oskar Szlachciak wcieliło się w role żołnierzy polskich, zaś 7 dziewcząt: Wiktoria Gościniak, Julia Kamińska, Marcelina Kempińska, Wiktoria Książkiewicz, Natalia Piniewicz, Natalia Poczta i Jagoda Szorek odgrywało cywilów z tego okresu. Ponadto dwie członkinie Telewizji SP14: Aleksandra Duczmal i Weronika Durajczyk nagrywały przebieg wydarzenia.
Wszyscy spisali się na medal. Pozytywne opinie doświadczonych uczestników podobnych akcji są tym ważniejsze, że dla uczniów był to debiut w tak wymagającym przedsięwzięciu. Szkolenie chłopców trwało kilka tygodni i serdeczne słowa podziękowań należą się ich trenerom, pp. Bartoszowi Lisiakowi oraz Szymonowi i Tomaszowi Kasprzykom.
A przed członkami koła nowe wyzwania.
Jasełka w przedszkolu
Świąteczne spotkanie
W dniu 19 grudnia 2017 r. grupa uczniów z klasy 2e: Oliwia, Zuzanna, Weronika, Aleksandra, Kacper, Mateusz i Cyprian odwiedzili przedszkolaków z grupy Stokrotki mieszczącej się w Szkole Podstawowej nr 14. Opowiadanie o reniferze Rudolfie oraz świąteczne piosenki wprowadziły dzieci w miły i radosny nastrój. Szukanie zagubionych reniferów sprawiło wszystkim ogromną radość. Z wielką ochotą dzieci zabrały się do składania papierowych bałwanków, wspominając przy tym o ubiegłorocznym, ulepionym ze śniegu bałwanie.
Starsi koledzy i koleżanki obdarowali dzieci upominkami w postaci świątecznych naklejek i pysznych pachnących świętami pierników.
A tak to wyglądało okiem kamery, za którą stała Oliwia.

































