Kolejny triumf futbolistów

W dniu 30 października br. odbył się powiatowy turniej halowej piłki nożnej. Wzięło w nim udział 7 zespołów, w tym ekipa Szkoły Podstawowej nr 14 w składzie: Bartosz Nowaki, Mateusz Stawski, Nikodem Modrzyński, Maksymilian Frankiewicz, Eryk Kuszaj, Jakub Mąka, Amadeusz Bizan, Filip Kubera, Dawid Walczak, Paweł Pastuła.

Podopieczni Piotra Frencla nie dali szans rywalom, odnosząc komplet zwycięstw, nie tracąc przy tym bramki! Najpierw zdecydowanie pokonali drużynę z Raszkowa (6:0), potem 1:0 reprezentantów Ociąża. W półfinale czterokrotnie trafili do siatki ekipy ze Świecy. Finałowe spotkanie otwierało ociążanom drogę do zrewanżowania się za porażkę w poprzednim spotkaniu, ale i tym razem nie było silnych na ostrowian. Ponownie 1:0 i zwycięstwo w turnieju.

GRATULUJEMY!

Mistrzowie kodowania

W Szkole Podstawowej nr 14 po raz drugi zorganizowano Dzień Kodowania. Celem projektu było upowszechnienie nauki programowania, matematyki i ćwiczenie logicznego myślenia poprzez zabawę. W ramach zajęć poprowadzono  kodowanie na dywanie – kolorowe kubeczki, konstruowanie robotów z klocków lego i ich programowanie. Zorganizowano także konkurs, w którym uczniowie musieli tworzyć program (gry, animacje, programy użytkowe) w środowisku Scratch z wykorzystaniem 10 bloczków, oraz debugowanie, czyli wyszukiwanie i poprawianie błędów w skryptach programu Scratch.

W zajęciach wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 14 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 7. Zajęcie prowadzili nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 14 – Sławomira Kisielewska, Monika Jończak-Lis, Milena Janiak oraz ze Szkoły Podstawowej nr 7 – Krzysztof Stec i Ewa Bartczak.

 

Misja Szkoły Podstawowej nr 14 oraz sylwetka jej absolwenta.

I. Misja szkoły
Misją szkoły jest kształcenie i wychowanie w duchu wartości i poczuciu odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego, przy jednoczesnym otwarciu się na wartości kultur Europy i świata, kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami, także przedstawicielami innych kultur.

Szkoła zapewnia pomoc we wszechstronnym rozwoju uczniów w wymiarze intelektualnym,psychicznym i społecznym, zapewnia pomoc psychologiczną i pedagogiczną uczniom.

Misją szkoły jest uczenie wzajemnego szacunku i uczciwości jako podstawy życia w społeczeństwie i w państwie, w duchu przekazu dziedzictwa kulturowego i kształtowania postaw patriotycznych, a także budowania pozytywnego obrazu szkoły poprzez kultywowanie i tworzenie jej tradycji.

Misją szkoły jest także przeciwdziałanie pojawianiu się zachowań ryzykownych, kształtowanie postawy odpowiedzialności za siebie i innych oraz troska o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i rodziców.

II. Sylwetka absolwenta

Dążeniem Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim jest przygotowanie uczniów do efektywnego funkcjonowania w życiu społecznym oraz podejmowania samodzielnych decyzji w poczuciu odpowiedzialności za własny rozwój. Uczeń kończący szkołę, posiada następujące cechy:

  • kieruje się w codziennym życiu zasadami etyki i moralności,
  • zna i stosuje zasady dobrych obyczajów i kultury bycia,
  • szanuje siebie i innych,
  • jest odpowiedzialny,
  • zna historię i kulturę własnego narodu i regionu oraz tradycje szkoły, przestrzega zasad bezpieczeństwa i higieny życia,
  • zna i rozumie zasady współżycia społecznego,
  • jest tolerancyjny,
  • korzysta z różnych źródeł wiedzy i informacji, racjonalnie wykorzystuje narzędzia i technologie informatyczne,
  • jest ambitny,
  • jest kreatywny,
  • jest odważny,
  • jest samodzielny,
  • posiada wiedzę na temat współczesnych zagrożeń społecznych i cywilizacyjnych,
  • podejmuje odpowiedzialne decyzje w trosce o bezpieczeństwo własne i innych,
  • szanuje potrzeby innych i jest chętny do niesienia pomocy,