Założenia programu rządowego Aktywna Tablica.

Blisko16 tys. szkół w Polsce i za granicą ma do końca 2019 r. otrzymać tablice interaktywne oraz inny sprzęt wykorzystywany do pracy z uczniami. Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”, czyli programu mającego na celu rozwój szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. 

Na program w latach 2017-2019 przewidziana jest łączna kwota 279 mln 316 tys. zł., z czego 224 mln zł będzie pochodziło z budżetu państwa. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę.

O pieniądze za zakup tablic interaktywnych, projektorów lub projektorów ultrakrótkoogniskowych, głośników lub innych urządzeń pozwalających na przekaz dźwięków czy interaktywnych monitorów dotykowych o przekątnej minimum 55 cali będą mogły starać się publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe, szkoły artystyczne realizujące kształcenie w zakresie szkoły podstawowej, szkoły i zespoły szkół oraz szkolne punkty konsultacyjne przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej działające w ramach Ośrodka Rozwoju Edukacji Polskiej za Granicą oraz publiczne szkoły podstawowe w zakładach poprawczych.

 

100 salw na 100-lecie Niepodległości

Bractwa Kurkowe z całej Polski, ostrowscy parlamentarzyści i przedstawiciele władz miast i powiatu, poczty sztandarowe, mieszkańcy miasta uczestniczyli w pięknej uroczystości upamiętniającej 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza św. z homilią ks. biskupa Łukasza Bizuna, patriotyczne pieśni, wyjątkowa oprawa i salwy – nie tylko armatnie – w wykonaniu przybyłych grup. A wśród nich nasi uczniowie: Natalia Piniewicz, Nicola Woźniak, Mateusz Maciejewski, Piotr Oczachowski i Oskar Szlachciak z Koła edukacji patriotycznej „Pamięć wciąż żywa”, których upamiętnili na zdjęciach Oliwia Jeżewska i piszący te słowa. Za Waszą postawę – DZIĘKUJEMY!

  

Informacje pedagoga.

Informacje pedagoga szkolnego:

Bardzo proszę Rodziców uczniów wszystkich klas o dostarczenie posiadanej dokumentacji
(opinie, orzeczenia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej; Orzeczenia o niepełnosprawności

do sekretariatu szkoły lub wychowawców zespołów klasowych) w terminie do 15 września b.r.

Rodzice uczniów klas VIII przedkładają dyrektorowi szkoły, w terminie do dnia 15 października roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany egzamin ósmoklasisty aktualną Opinię/Orzeczenie z PPP.
Na tej podstawie zostaną zaproponowane przez Radę Pedagogiczną  dostosowania warunków podczas pisania egzaminu zgodnie z zaleceniami PPP oraz wytycznymi OKE. W związku z powyższym proszę
o kontakt z Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną wszystkich tych rodziców uczniów klas VIII, którzy złożyli w PPP wniosek o przebadanie ucznia a nie otrzymali do tej pory wyznaczonego terminu badania. Badanie uczniów klas VIII powinno  zakończyć się w terminie do 30 września b.r.

Zgodnie z zaleceniami Poradni Psychologiczno Pedagogicznej (PPP),  przypominam, że podczas powtórnych badań o ustalenie warunków  i form pisania Egzaminu Ósmoklasisty PPP bezwzględnie wymaga arkuszy pracy własnej (kserokopie prac pisemnych, ćwiczeń wykonywanych samodzielnie
w domu i pod kierunkiem nauczyciela) oraz informacji o pracy  i uczestnictwie  ucznia z prowadzonych w szkole zajęć. W razie braku informacji o podejmowanych działaniach ze strony ucznia PPP nie będzie przyznawała szczególnych warunków do Egzaminu Ósmoklasisty

Proszę o zwrócenie uwagi na korzystanie przez Państwa Dzieci z Internetu.

Szczególnie uwrażliwić pragnę Państwa na wszelki komunikatory używane przez dzieci.
Proszę również o zwrócenie uwagi na czas jaki dzieci spędzają przed komputerem
orazz telefonem w ręku !!! .
We wszystkim należy zachować umiar – a w głównej mierze zależy

to przede wszystkim od Państwa. Długi czas spędzania dzieci przed ekranem monitora i telefonem prowadzić może do wielu nieprawidłowości w tym również zauważanemu wzrostowi agresji i niepokoju.

Zalecamy zapoznanie się przez Państwa z zasadami bezpiecznego korzystania  przez dzieci
z Internetu ! Najczęściej pobierane narzędzia pozwalające kontrolować poczynania dziecka to Beniamin, Visual PornBlockerFreei Opiekun Dziecka w Internecie.

Program do kontroli rodzicielskiej daje możliwość kontrolowania dzieci przy komputerze przez rodziców i opiekunów. Oprogramowanie kontroli rodzicielskiej pozwala blokować dostęp do stron pornograficznych oraz innych niestosownych materiałów. Rodzice mogą również ograniczyć korzystanie z danych programów, jak i ustawić limity czasowe, w których dzieci mogą logować się do komputera (dotyczy również telefonów komórkowych ).

Proszę o odwiedzanie strony internetowej naszej szkoły  oraz częstego monitorowania osiągnięć dzieci (oceny, frekwencja, informacje od nauczycieli) w dzienniku elektronicznym – naprawdę warto !

Bardzo proszę o zwracanie uwagi na to, co Państwa dzieci jedzą i czy w ogóle jedzą !
(niekontrolowane odchudzanie ).

Informuję, że uczniowie coraz częściej przynoszą ze słabą do szkoły napoje energetyzujące. Stymulowanie organizmu w tak młodym wieku takimi napojami jest niepotrzebne, a wręcz szkodliwe. Dotyczy to również spożywania przez młodzież nadmiernej ilości słodyczy.

Niezastąpione jest zjedzone  przed szkołą w domu śniadanie, oraz  przygotowana przez mamę pyszna kanapka  zabrana do szkoły . Taki posiłek gwarantuje dobre funkcjonowanie organizmu ucznia i  jego dobre samopoczucie w szkole.

 Pedagog – Radosław Kowalski