Zakończyły się wakacje, ponad sześćdziesiąt dni odpoczynku od obowiązków szkolnych. Teraz pora wrócić do nauki, by za niespełna 10 miesięcy powiedzieć: Znów mamy wolne!
Zaproszonych gości, nauczycieli i pracowników szkoły, wszystkich uczniów naszej szkoły, ich rodziców i opiekunów powitał spektakl oparty na motywach znanej baśni braci Grimm „Kopciuszek” (pierwsze wydanie – 1812), której korzenie sięgają starożytności. Jej uwspółcześniona wersja spotkała się z żywą reakcją zebranych.
Pięknym elementem wprowadzającym część oficjalną był taniec z biało-czerwonymi szarfami – symbolem naszej Ojczyzny i elementem przypominającym, że w bieżącym roku świętować będziemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Gdy na parkiecie pojawił się poczet sztandarowy naszej szkoły i zabrzmiał hejnał miasta, głos zabrali: dyrektor SP14 Beata Dymna-Heine i zaproszenie goście. W ciepłych, pełnych życzliwości słowach życzyli wszystkim dobrego, pełnego sukcesów roku szkolnego. Modlitwę w intencji zebranych odmówił ks. Michał Włodarski.
Przypomniany został dramat września 1939 roku – agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę. Symbolicznego rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonały dyrektor naszej szkoły oraz Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek w asyście dzieci i młodzieży.
Wszystkiego dobrego – teraz i zawsze!






































