Jak co roku staraliśmy się przestrzegać naszych uczniów przed sytuacjami, które mogą zagrozić ich zdrowiu i życiu lub zwyczajnie zepsuć przyjemność wypoczynku.
W związku z tym 13 czerwca zaprosiliśmy do szkoły Pana Rafała Kaczmarewa, członka Stowarzyszenia Szukaj i Ratuj – Ostrów Wielkopolski, zrzeszającego wykwalifikowanych ratowników (medycznych, wodnych, KPP i innych) oraz mieszkańców powiatu ostrowskiego.
Stowarzyszenie to jest pierwszą społeczną grupą poszukiwawczą w Wielkopolsce, a jednym z jego celów jest edukacja i podnoszenie umiejętności mieszkańców w sytuacjach określanych mianem kryzysowych. Młodzież usłyszała od Pana Kaczmarewa co może i powinna zrobić, aby zadbać o bezpieczeństwo własne i innych zarówno w mieście, jak i w lesie, w znanym i nie znanym terenie. Dowiedziała się jak skutecznie podjąc poszukiwania osoby zaginionej i poznała aplikacje, które w wyjątkowo szybki, bezpośredni i skuteczny sposób łączą z odpowiednimi służbami ratowniczymi. W spotkaniu wzięli udział uczniowie wszystkich II klas gimnazjalnych.
Natomiast klasy VII, w dniu 14 czerwca, spotkały się z absolwentem naszej szkoły, ratownikiem WOPR, a również bardzo aktywnym członkiem Stowarzyszenia Szukaj i Ratuj – Panem Błażejem Buszą, któremu towarzyszyli uczniowie naszej szkoły: Dawid Karwik oraz Piotr Paszkowski. Tematem wiodącym było bezpieczeństwo własne i innych na wszelkiego rodzaju kąpieliskach, prezentacja sprzętu ratowniczego wraz z instrukcją właściwego zastosowania oraz wytyczne jak radzić sobie w przypadku braku jakiegokolwiek sprzętu. Tu również przywołane zostały przykłady skutecznych aplikacji.
Obaj Panowie w trakcie spotkań powoływali się na własne doświadczenie w omawianych sytuacjach, co dodatkowo wzmocniło ten ważny dla każdego ze zgromadzonych przekaz. Z pewnością w kolejnych latach również skorzystamy z Ich wiedzy i doświadczenia, aby jeszcze lepiej wpływać na bezpieczny wypoczynek naszych uczniów


