Festyn w SP 14 z okazji Dnia Dziecka

Festyn organizowany wspólnie przez OKS CUP i SP 14 udał się znakomicie!

Zgromadzeni kibicowali młodym i najmłodszym zawodnikom piłki nożnej oklaskując ich zwycięstwa. Oglądali pokazy karate i tańca nowoczesnego oraz słuchali uzdolnionego „człowieka orkiestry”. Uczyli się również dbać o własne i cudze bezpieczeństwo znakując rowery przy stanowisku Policji, słuchając rad Strażaków oraz Ratowników WOPR oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Szukamy Ratujemy.

Dzieci i młodzież z dużym zainteresowaniem malowała mikro i makro obrazy, a nawet samochód. Samodzielnie wykonywała mydełka, domowe kosmetyki oraz tęczowe bańki. Brała udział w licznych zabawach ruchowych, a na koniec mogła zrobić sobie wspólne zdjęcie w fotobudce. W ten upalny dzień najwięcej zabawy dostarczyła kurtyna wodna rozstawiona przez panów ze Straży Pożarnej.

Każdy z uczestników częstowany był zimną wodą, pysznymi rogalami, grochówką oraz kiełbaską z grilla. Można też było zakupić watę cukrową – nieodłączny element festynów.   

Naszą zabawę swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście. Przede wszystkim  Prezydent Miasta Pani Beata Klimek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marian Herwich, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Pan Alojzy Motylewski, Dyrektor Gimnazjum nr 4 Pan Andrzej Knopiński oraz zacni Goście Ostrowskiego Klubu Sportowego.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich Państwa Sponsorów, bez których nasza impreza nie byłaby tak udana.

Filmowe sprawozdanie znajdziecie Państwo pod linkiem:

 https://www.youtube.com/watch?v=3kqwP5xytH0&feature=youtu.be     

Piknik klasy Ia

W ramach podsumowania działu z języka angielskiego i edukacji prozdrowotnej klasa 1, korzystając ze sprzyjającej aury, wykonywała zadania i odpoczywała na świeżym powietrzu podczas pierwszego pikniku. Dzień 29 maja rozpoczął się od przygotowania prowiantu – uczniowie zamienili się w kucharzy i z zapałem szykowali apetyczne dania owocowo-warzywne. Później zostali podzieleni na grupy według kolorów i walczyli o punkty dla swojej drużyny. Segregowali produkty według kategorii, a najwięksi śmiałkowie odgadywali warzywa i owoce za pomocą dotyku, węchu i smaku. Humorów nie popsuła nawet kwaśna cytryna! Uczniowie z apetytem zajadali się swoimi wytworami, po których przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji. Pani Dyrektor pogratulowała wyników i wręczyła każdemu zwycięzcy pamiątkowy medal. Z utęsknieniem czekamy na kolejne edycje pikników.

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Lokalnym

30 maja 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim gościła uczestników etapu powiatowego XXV Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. 

Konkurs organizowany jest od 1994 roku i jest owocem doświadczeń pierwszej kadencji odrodzonego samorządu gminnego. Jego celem jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu funkcjonowania i rozwoju samorządu terytorialnego oraz idei samorządności. Konkurs aktywnie upowszechnia podstawową wiedzę o samorządzie terytorialnym i jego znaczeniu dla życia lokalnych społeczności.

Test pisemny składający się z 20 zadań zamkniętych oraz 2 pytań otwartych wyłonił dwóch zwycięzców. Są to: Jakub Popiel i Kacper Czajka (opiekun Kamila Krawczyk) ze Szkoły Podstawowej nr 14. Chłopcy w czerwcu 2018 r. będą reprezentowali nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Żychlinie (powiat koniński).

Ogłoszenie wyników uświetniła swoją obecnością zastępca prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Ewa Matecka, która pogratulowała finalistom sukcesu, a wszystkich uczestników nagrodziła za ich trud włożony w przygotowanie się do konkursu. Nagrody dla finalistów w etapie powiatowym XXV Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym zostały ufundowane przez Miasto Ostrów Wielkopolski.

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym odbywał się po raz ostatni.