I a z wizytą w Urzędzie Miasta

W majowe słoneczne przedpołudnie dzieci z klasy Ia wraz z wychowawcą udały się na wycieczkę do Urzędu Miasta. Dzieci zostały przywitane przez Sekretarza Miasta Pana Andrzeja Baraniaka, który opowiedział naszym uczniom krótką historię naszego miasta oraz zapoznał ich z symbolami miasta jakimi są flaga, herb oraz logo.

Następnie dzieci miały przyjemność spotkać Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego panią Beatę Klimek, która opowiedziała naszym milusińskim na czym polega jej praca. Podczas spotkania uczniowie z dużym zainteresowaniem zwiedziły biuro obsługi klienta oraz gabinet Pani Wiceprezydent Ewy Mateckiej.

Na zakończenie dzieci  podarowały  Pani Prezydent kolorową niespodziankę, a Pani Beata Klimek obdarowała dzieci słodkimi upominkami.

I miejsce w powiecie w Turnieju o Ruchu Drogowym

W dniu 10 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się eliminacje powiatowe do  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie musieli wykazać się znajomością: znaków i przepisów ruchu drogowego, pomocy przedmedycznej  oraz opanowania roweru na terenie miasteczka ruchu drogowego oraz toru przeszkód.  W wyniku bardzo wyrównanej rywalizacji nasi uczniowie w składzie: Aleksander Sitarz (klasa 3d), Bartosz Pabian (klasa 2a), Norbert Warzecha (klasa 2c) zajęli I miejsce i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 21 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Chojnie.  

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!