Nie jesteś sam!

Święta Bożego Narodzenia. Czas gorączkowych przygotowań, pogoni za prezentami, pachnącej kuchni. Wszystko po to, by wigilijnym popołudniem zaśpiewać kolędy, podzielić się opłatkiem, usiąść przy udekorowanym stole, spożyć zwyczajowe 12 potraw i wreszcie sięgnąć po tajemnicze pakunki z upominkami, często oczekiwanymi od dawna. Jedynie dodatkowe nakrycie pozostaje zazwyczaj puste…

Dzisiejsze bożonarodzeniowe przedstawienie w Szkole Podstawowej nr 14 miało nam uzmysłowić, aby w świecie reklam, światełek, uginających się sklepowych półek nie zapomnieć o tych, którzy nie mają w życiu tyle szczęścia co my. Osobach samotnych, bezdomnych. One tez chcą mieć święta. Odrobinę życzliwości, szacunku, poczucia ciepła.

Ten piękny, z serca płynący przekaz, okraszony delikatną, ale jednocześnie pełną bogactwa dekoracją, oglądali uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych Ostrowa Wielkopolskiego, pp. Marian Herwich – Przewodniczący Rady Miejskiej naszego miasta oraz jej członek – Alojzy Motylewski. Obok zasiedli reprezentanci prężnie działającego Klubu Seniora „Optymiści”. Wszystkich przywitała dyrektor SP14 p. Beata Dymna-Heine, zaś błogosławieństwa udzielił ksiądz Michał Włodarski. 

Jak zwykle pełen kunszt artystyczny zaprezentowali uczniowie szkoły. Na nich zawsze można liczyć!

Na zakończenie uroczystości ogłoszone zostały wyniki konkursów bożonarodzeniowych w języku niemieckim i języku angielskim.

Niech wigilijna gwiazda niesie wszystkim dobrą nowinę, oświetli ciepłem swych promieni i wleje w serca tak potrzebną na co dzień miłość! Radosnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia!

Kartka świąteczna – wyniki konkursu

Dziękujemy za udział w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną z elementami origami z życzeniami w języku angielskim. Zgłoszono 24 piękne kartki i potwierdzamy, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 mają innowacyjne pomysły i są kreatywni. Oceniano estetykę wykonania, pomysł, elementy origami oraz poprawność życzeń w języku angielskim.

Wyniki:

Młodsza grupa wiekowa (klasa 1a i 4a): ze względu na trudność w wyłonieniu jednego zwycięzcy nagrody przyznano wszystkim uczestnikom:

Nikodem Kasprzak,

Michał Kopacki,

Gabriela Roguszna,

Oskar Thomas,

Amelia Wojtasik

oraz Patrycja Bagdziun z klasy IV

 

Starsza grupa wiekowa (klasy VII i gimnazjalne):

I miejsce: Agnieszka Miętkiewicz 3e

                   Agnieszka Ciupka 7d

II miejsce: Magdalena Szczap 3d

III miejsce: Martyna Mróz 3g

oraz wyróżnienia:

Zuzanna Kurdykiewicz 3f, Wiktoria Szczepaniak 3g, Marta Marcinkowska 7a

 

Brawa!

Dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym 🙂

Zadania, łamigłówki, zagadki myślowe cd.

W kolejnym zadaniu szachowym, przedstawiam WAM pewną pozycję (obrazek/miniatura poniżej), w której kolejny ruch należy do białych. Pytanie brzmi: w jaki sposób pomimo słabszej pozycji, białe zdołały „wyciągnąć” w tej partii remis.

Poprawne rozwiązania proszę nadsyłać na adres: lukasz.kalina@gmail.com lub osobiście przedstawić w sali nr 4, (zapewne już w Nowym Roku).

Zapraszam do główkowania. Myślę, że tym razem pójdzie WAM lepiej niż w poprzednim zadaniu, które cały czas czeka na rozwiązanie.