Z wizytą w teatrze

W dniu 7.12.2017r. klasa 3G uczestniczyła w spektaklu teatralnym w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu pt: „O dziewczynce, która podeptała chleb”.

Pomysł scenariusza oparty na dziewiętnastowiecznej baśni Andersena został przeniesiony we współczesne realia. Temat jest wyjątkowo bliski nam, młodym – czyli bunt nastolatków.

Największe wrażenie robią postacie: jędzy, złotej pani i spersonifikowanej biedy. Mucha z powyrywanymi skrzydełkami – efekt nienawiści, którą żywi do tych owadów główna bohaterka. Charakterystyczna, dająca do myślenia muzyka muzyka i animacja komputerowa wynikające z tematyki. Amanda – pragnąca szczęścia i miłości, a jednocześnie pełna wściekłości, z którą się narodziła, trafia do Świata Podziemi, swojego wewnętrznego piekła – jest to efekt konfliktu z rodzicami, światem, używek… Tam musi zmierzyć się w bardzo groźnym i wymagającym przeciwnikiem. Swoim cieniem.

Spektakl ma charakter dydaktyczny, terapeutyczny i profilaktyczny. Jego przesłanie można zamknąć w zdaniu: Młody człowieku, twój bunt może skończyć się tak, jeśli go sam nie ograniczysz. Znakomity efekt przynosi gadżet rzucany po scenie: woreczki biedy.

Pozytywne wrażenia zapamiętamy na dłuższy czas. Warto wiec dbać o rozwój kulturalny.

Wizyta Świętego Mikołaja w szkole

Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w Szkole Podstawowej nr 14 gości już od pierwszych dni grudnia. 6-go grudnia panował u nas szczególny klimat, gdyż – zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

Choinka na Rynku

Tradycyjnie jak co roku najmłodsi mieszkańcy naszego miasta uczestniczyli w uroczystym rozświetleniu choinki na ostrowskim Rynku. Wśród dzieci byli obecni również uczniowie naszej szkoły, którą reprezentowała klasa 1A. Dzieci dały pokaz swoich wokalnych umiejętności, śpiewając piosenkę pt. „To świąteczny czas”. Mimo niesprzyjającej pogody dzieci wraz z rodzicami bawiły się świetnie, a nowa choinka z systemem iluminacji świetlnych zrobiła na nich ogromne wrażenie.