Australijska opowieść

30.11.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 14 odbyła się niepowtarzalna lekcja geografii. Młodzież  po raz kolejny uczestniczyła w spotkaniu z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim, który w niekonwencjonalny sposób zaraża innych swoją pasją do podróży. Niedawno uczniowie zwiedzali Japonię, wcześniej Etiopię, teraz wybrali się wspólnie z nim i nauczycielami do Australii.

Dzięki wspaniałym zdjęciom, prezentacjom i rekwizytom wszyscy mogli się przenieść w autentyczny świat Aborygenów, kangurów i eukaliptusów. Uczestnicy spotkania poznawali  australijską szkołę, w której nauczyciel  przekazuje wiedzę w wirtualny sposób. Możliwość bezpośredniego kontaktu z  oryginalnymi przedmiotami, w tym elementami stroju,  z tego najbardziej odizolowanego kontynentu było najlepszą formą zdobywania nowych wiadomości.

Dokąd poprowadzi następna podróż? Czas pokaże.

Wiem, czym oddycham!

Szanowni Rodzice,

w związku z konkursem „Wiem, czym oddycham” prowadzonym przez firmę AVIVA i możliwością zamontowania w naszym mieście zewnętrznego czujnika pomiaru jakości powietrza, zachęcamy Państwa do głosowania na punkt zlokalizowany przy Szkole Podstawowej nr 9, ul. Asnyka 26 w Ostrowie Wielkopolskim. Od naszych głosów zależy, czy w Ostrowie Wielkopolskim zostanie zainstalowany taki czujnik.

„Wiem, czym oddycham” to konkurs skierowany do lokalnych społeczności i ich mieszkańców, którzy chcą monitorować stan jakości powietrza w swojej okolicy. W ramach akcji firma AVIVA zainstaluje 150 czujników w całej Polsce, aby mieszkańcy wiedzieli, czym oddychają.

100 czujników zostanie zainstalowanych w miejscach, które zdobędą największą liczbę głosów w konkursie, a 50 czujników w miejscach wybranych przez Komisję konkursową spośród zgłoszonych lokalizacji, aby jak najlepiej uzupełnić ogólnopolską sieć czujników monitorujących powietrze.

Prosimy o głosowanie na lokalizację wskazaną pod adresemhttps://wiemczymoddycham.pl/glosowanie/acf2f827-cd72-4823-9436-676f7fefd623

 

Głosować można do dnia 10 grudnia 2017 roku.