W czwartek 18.10.2018 r. klasy I-II wybrały się na przedstawienie pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Był to spektakl przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „Alert” z Wrocławia. Spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom i chętnie oglądali przedstawienie. Zostały poruszone treści ekologiczne. Uczniowie, także zwracali uwagę na stroje i interaktywny charakter przedstawienia, gdyż można było odpowiadać aktorom i przeżywać przygody razem z nimi, siedząc na widowni. Morałem historii, której główną bohaterką była, Dorotka są prawdy, że:
- dobro zawsze zwycięża,
- wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej,
- warto wierzyć we własne siły,
- przyjaźń pokona największe przeciwności losu.



