Dzień Patrona

17 grudnia – a zatem tradycyjnie przed przerwą świąteczno-noworoczną – w naszej szkole miał miejsce Dzień Patrona. 107 lat po wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego uczniowie upamiętnili uczestników tego wyzwoleńczego zrywu, który pozwolił Wielkopolsce wrócić do odradzającej się po odzyskaniu niepodległości Macierzy – Rzeczpospolitej Polskiej.

Najważniejszymi aktorami była młodzież z klas 5b i 6b – przygotowująca całość spektaklu – oraz chór szkolny „Półnutki”. Solistami byli: Paulina Bolach z 5a – śpiew, Maria Rynowiecka z 6b – pianino, Paweł Foltyniewicz z 5b – rap. 

Oczywiście nie można zapomnieć o wspaniałym trio nauczycieli w sali kolumnowej: pp. Kamili Krawczyk (scenariusz), Hannie Lesiewicz (dyrygent chóru) oraz Klaudii Marchewce (nagłośnienie). Swojej pomocy nie odmówił duet obecnych duchem: pp. Karolina Treska oraz Leszek Moskwa.

Dziękujemy!

Świąteczne dekorowanie pierników

W przedświątecznej, radosnej atmosferze uczniowie klas młodszych wzięli udział w świątecznym dekorowaniu pierników. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością ozdabiały gotowe piernikowe ciasteczka kolorowymi lukrami i posypkami, tworząc niezwykłe dzieła sztuki. Po zakończeniu pracy przyszedł czas na degustację, która sprawiła uczniom wiele radości. Część pierniczków została zachowana na klasową wigilię, by wszyscy mogli wspólnie cieszyć się smakiem swoich wypieków. Zajęcia rozwijały sprawność manualną i wyobraźnię, a przede wszystkim sprzyjały wspólnemu działaniu oraz budowaniu ciepłej, świątecznej atmosfery. Był to miły, pachnący piernikiem czas, pełen uśmiechu, radości i pozytywnych emocji.

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Struską-Musiał

Aleksandra Struska-Musiał, to autorka kilkunastu książek dla dzieci, która odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej nr 14.

Wydarzenie było niezwykle udane, ponieważ spotkało się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem dzieci. Uczniowie z ciekawością słuchali opowieści o tym skąd autorka czerpie pomysły na książki i jak te książki powstają. Pani Struska-Musiał zdradziła kilka ciekawostek technicznych z procesu ilustrowania i drukowania, ale przede wszystkim odpowiedziała na wiele z bardzo wielu pytań dzieci – a uczniowie, którzy wcześniej poznali książki tej autorki, zadawali trafne i dociekliwe pytania.

Całość oczywiście skończyła się długimi kolejkami po autograf w nowo zakupionych książkach. A także wypożyczeniem większości dostępnych w bibliotece tytułów tej autorki.

Dziękujemy Pani Aleksandrze Struskiej-Musiał za wizytę i czytelnicze inspiracje.

Spotkanie zrealizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.