Powietrze bez śmieci

W dniu 14.03.2018r. w ramach prowadzonego projektu pn. „Powietrze bez śmieci” gościliśmy Panią Arletę Szulc z Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie klasy pierwszej z zainteresowaniem brali udział w prelekcji, która dotyczyła segregacji odpadów oraz recyklingu. Uczniowie zapoznali się z podziałem odpadów ze względu na ich  rodzaje. Dowiedzieli się również, że dzięki segregacji odpadów, czyli śmieci można na przykład:

zrobić polar i uszyć ciepłe bluzy z plastikowych butelek, 

– z makulatury wytworzyć ponownie papier,

– a szkło i metal ponownie przetopić.

Zdobyte przez uczniów wiadomości i umiejętności z pewnością ukształtują właściwe postawy młodych ludzi, a może nawet skłonią do podejmowania działań związanych z ochroną powietrza oraz walką ze smogiem.

Zwycięstwo naszej reprezentacji w V Powiatowym Turnieju Gimnazjów!

Jak co roku, po raz kolejny w Zespole Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim, odbył się międzygimnazjalny turniej szkół ponadpodstawowych z powiatu ostrowskiego. Uczestnicy startowali w dziedzinach odpowiadających przedmiotom, których uczą się na co dzień. Nasi uczniowie w dyscyplinach: j.angielski, matematyka, wiedza o sporcie, wiedza ekonomiczna, wiedza o świecie – okazali się bezkonkurencyjni.  Zwyciężyli również w ogólnej klasyfikacji piątej już edycja konkursu, w sposób zdecydowany i odebrali okazały puchar za zdobycie I miejsca z rąk władz powiatu i komendy policji.
Wielki szacunek i gratulacje za wspaniałe reprezentowanie naszej Szkoły i potwierdzenie wyróżniającego się poziomu nauczania na tle innych placówek w powiecie ostrowskim!!!

Chabas czy leberka? Gilejza czy rojber?

Na te pytania odpowiedzi udzielić musiał uczeń klasy IVa Maksymilian Dyszko, reprezentujący naszą szkołę w etapie powiatowym Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach.

Celem Konkursu jest przybliżenie uczniom szkół podstawowych dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, flory, fauny, tradycji, gwary i kultury regionalnej, a poprzez to kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz związku z regionem. W tym roku powiat ostrowski reprezentowało 82 uczestników, którzy zmierzyli się z zadaniami konkursowymi w różnych grupach wiekowych.