„DRZWI OTWARTE” dla szóstoklasistów

3 marca br. Szkoła Podstawowa nr 14 gościła uczniów klas szóstych. Jak zwykle na gości czekało sporo atrakcji. Już na początku szóstoklasiści mogli poznać talent i niespożytą energię członków chóru szkolnego i tancerzy, obserwując ich w sali kolumnowej. Sala gimnastyczna czekała na spragnionych ćwiczeń sprawnościowych. Można się było sprawdzić z języków obcych, stanąć twarzą w twarz z członkami Koła edukacji patriotycznej „Pamięć wciąż żywa” i Adamem, miłośnikiem militariów. Chętni poznawali tajniki robotyki i przedmiotów ścisłych lub mierzyli się przy szachownicy. Wszyscy mogli poczuć powiew humanistyki. 

Czekamy na Ciebie! Zostańmy Przyjaciółmi!

Drzwi otwarte dla najmłodszych

2 marca 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 14 zaprosiła do siebie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Pięciolatki oraz uczniowie klas „0” i trzecich mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, poznać sale lekcyjne oraz porozmawiać z nauczycielami i swoimi nieco starszymi  koleżankami  – także z TV SP14 – i kolegami.

Obecnych przywitała dyrekcja szkoły: pp. Beata Dymna-Heine i Sławomira Kisielewska.

Nie zabrakło atrakcji w postaci gier, zabaw ruchowych, prac plastycznych, ćwiczeń sportowych w sali gimnastycznej.  Można było zrobić sobie selfie z bohaterami książek dla najmłodszych czytelników.

W świetlicy odbywały się zajęcia artystyczne i doświadczenia chemiczne. Sala nr 2 rozbrzmiewała językiem angielskim. W trójce przybyli uczniowie ponownie spotkali się z ofertą artystyczną, a ponadto doświadczeniami biologicznymi. Dwunastka to prezentacja sali do nauczania wczesnoszkolnego oraz gry i zabawy dla 6- i 7-latków. Na chętnych czekały programy multimedialne do nauki ortografii dla klas 1-3. 

Uśmiechy na twarzach gości były najlepszą nagrodą dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie całości.    

Uczennica naszej szkoły na podium

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie z okazji 100. rocznicy powstania Republiki Ostrowskiej i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Konkurs zorganizowano pod Honorowym Patronatem Senatora RP Łukasza Mikołajczyka oraz Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.

W zmaganiach  recytatorskich Zuzanna Frycz z klasy 2A zajęła III miejsce.

Uczniowie z klasy 7G wzięli udział w Konkursie na plakat upamiętniający Powstanie Wielkopolskie.

Wszystkim gratulujemy!