Wyśpiewane zwycięstwo Mai

Maja Kupczyk, uczennica klasy 3e Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim, odniosła ogromny sukces! W zakończonym niedawno międzynarodowym festiwalu wokalno- artystycznym „V International Art. Festival Fazisi”, który miał miejsce w gruzińskim Poti, sympatyczna nastolatka zapisała na swoim koncie pierwsze miejsce. Reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury podopieczna pani Ewy Borowicz-Kasznickiej może poszczycić się kilkoma już znakomitymi występami. Warto wspomnieć o 1. miejscu w Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!” Jarocin 2017 oraz 2. miejscu w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Wesoła Pięciolinia”.

Delikatny, ciepły głos piętnastolatki  społeczność uczniowska SP14 ma okazję słyszeć na niejednej uroczystości szkolnej i nie tylko, bowiem pełna empatii dziewczyna nigdy nie odmawia pomocy i chętnie angażuje się w kolejne projekty.

Zdobywaj następne laury, Maju!

Nowi czytelnicy biblioteki szkolnej

 

              

W poniedziałek – 13 listopada – książka zdecydowanie połączyła pokolenia. Naszych najmłodszych uczniów z klasy I szkoły podstawowej do grona czytelników biblioteki szkolnej przyjęły Natalia Zmyślona, Monika Jankowska i Weronika Maciejewska z klasy III f.

Książka, która towarzyszyła nam w spotkaniu nosi tytuł: „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” G. Kasdepke. Po przeczytaniu pierwszego z opowiadań nasze pierwszaki „reklamowały swoje brudzące się buzie” ćwicząc rzuty papierowymi kulkami do celu. Drugie opowiadanie prowokowało do określania uczuć bohaterów, które dzieci próbowały pokazać układając buźki z papierków. Ponieważ każde zadanie wykonały mistrzowsko, otrzymały nagrodę w postaci specjalnej zakładki do książki. Następnie udaliśmy się do biblioteki, gdzie każdy wybrał dla siebie książkę do czytania z pomocą rodziców. Na koniec dzieci samodzielnie wykonały zakładki do książki dla członków swojej rodziny.

Natomiast we wtorek – 14 listopada – uczniowie klasy I tworzyli ilustrację do ksiązki zaprezentowanej w formie audiobooka.

Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać atrakcyjne twarze literatury dziecięcej i uczniowie klasy I będą częstymi gośćmi biblioteki szkolnej.