Telewizja wita Was!

 
Skład zespołu w roku szkolnym 2017/2018
 
1. Aleksandra Duczmal – fotograf, kamerzysta
 
 
2. Weronika Durajczyk – fotograf, kamerzysta
 
 
3. Marta Fleischer – kamerzysta 
 
 
5. Magdalena Grycman – fotograf, kamerzysta, reporter
 
 
 
4. Oliwia Jeżewska – fotograf, kamerzysta, reporter, montażysta
 
 
5. Julia Kamińska – moderator kanału TV na YouTube, montażysta, fotograf
 
 
 
6. Wiktoria Konieczna – reporter, fotograf
 
 
7. Agata Krzywda – fotograf, kamerzysta, reporter
 
 
 
8. Wiktoria Książkiewicz – kamerzysta, reporter
 
 
9. Julia Kupaj – kamerzysta, reporter, montażysta
 
 
10. Wiktoria Kurczaba – fotograf, kamerzysta
 
 
 
11. Natalia Mendyka – fotograf, kamerzysta, montażysta
 
 
12. Natalia Nadstawek – reporter, kamerzysta
 
 
13. Natalia Piniewicz – fotograf, kamerzysta
 
 
 
14. Natalia Poczta – fotograf, reporter
 
 
 
15. Ola Prokop – fotograf, kamerzysta, reporter
 
 
16. Nicola Woźniak – kamerzysta, reporter
 
 
 
Koordynator: Roman Dolata
 
 
 
 

Konkurs z informatyki

XV -sty jubileuszowy międzyszkolny konkurs z informatyki organizowany przez Szkołę Podstawową Uczniów Kreatywnych, był dla naszej szkoły bardzo udany. Jakub Leśniak (3b) oraz Adam Hybsz (2a), zajęli odpowiednio 5 i 3 miejsce. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania pytania/zadania teoretyczne, a w drugiej części konkursu, złożone zadanie praktyczne związane m.in. z opracowaniem budżetu wycieczki w arkuszu kalkulacyjnym oraz przygotowanie w dowolnym programie „reklamówki” w/w wycieczki.

Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

NIE dla czadu!!!

W ramach ogólnomiejskiej akcji „Nie dla czadu!!!” przedstawiciele ostrowskiej OSP, a zarazem ratownicy, przeprowadzili szkolenie dla uczniów klas drugich i trzecich naszej szkoły. Jego celem było uświadomienie młodzieży, a za jej pośrednictwem dorosłym i bliskim, jakie zagrożenie niesie ze sobą czad, bezwonny zabójca. 

Posługując się językiem młodych, nasi goście wyjaśniali, jak można i jak należy zabezpieczyć się przed śmiertelnymi często skutkami nieuwagi, wręcz bezmyślności. Jak ważna jest właściwa wentylacja pomieszczeń i zgodne z przeznaczeniem posługiwanie się urządzeniami takimi jak termy gazowe czy piece. Jak istotne jest systematyczne – przynajmniej cztery razy w roku – czyszczenie przewodów kominowych.

Nie zabrakło przypomnienia o zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz sposobie wzywania służb ratunkowych.

Bądźmy zatem ostrożni i czujni!!!