Pomagamy wspólnie z CARITAS oraz PCK

Samorząd Uczniowski włączył się do organizacji zbiórek żywności dla najuboższych rodzin z naszego regionu. Specjalne pojemniki na dary zostały ustawione na terenie szkoły, a nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie i systematycznie je zasilali. Całość darów została przekazana w umówionym terminie przedstawicielom PCK oraz Caritas.

Bardzo wszystkim dziękujemy za wsparcie potrzebujących!  

Podziękowanie za włączenie się do akcji Tytka Charytatywna

 

 

Skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020

 

  1. PRZEWODNICZĄCY –  Anna   Dura –  klasa  6a

 

  1. Zastępca Przewodniczącego – Izabela  Brzezicha  – klasa 6a

 

  1. Skarbnik   – Alicja  Tyra  –  klasa  8a

 

  1. Członkowie Zarządu   SU:

 

        – Mikołaj Gabryś    6a

        – Alicja Przybył       2b

        – Oliwier Oleśków 8a

        – Max Linkowski     8a

        – Maria Łęcka          6a

        – Sonia Wala           2b

 

           Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

                                             p. Renata Jaszczyńska

                                            p.  Anna Każmierczak

Wybory samorządowe w SP 14

23 września 2019r. w naszej szkole odbyły się wybory  Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Zgodnie z ordynacją wyborczą Szkoły Podstawowej nr 14 w wyborach mogli uczestniczyć wszyscy uczniowie. O stanowiska w ścisłym Zarządzie Samorządu Uczniowskiego ubiegało się 9 kandydatów. Kampania wyborcza była bardzo kolorowa i aktywna. Lokal Szkolnej Komisji Wyborczej mieścił się w świetlicy szkolnej. Głosowanie rozpoczęło się o godzinie 8.00. Frekwencja wyborcza wyniosła 92%, co świadczy o poważnym potraktowaniu jednego z najważniejszych praw ucznia – prawa do wyrażania swojej opinii. Wyniki wyborów i pierwsze wywiady z nowym Zarządem Samorządu Uczniowskiego wkrótce.