Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji. W dniu 8 września 2018 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w tym literacko-patriotycznym przedsięwzięciu, które miało miejsce na terenie Forum Synagoga. Lektorzy zaprezentowali fragmenty ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
Opisywane wydarzenie swoją obecnością zaszczycili między innymi: Pani Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, parlamentarzyści oraz dyrektorzy szkół.
