II miejsce w województwie w Europejskim Quizie Finansowym

Miło nam poinformować, że zespół uczniowski w składzie Marta Torzyńska i Mikołaj Woźniak (oboje klasa 2a) uczestniczący w  Europejskim Quizie Finansowym uplasowali się w rankingu województwa wielkopolskiego na drugim miejscu. Celem konkursu w którym wzięło udział ponad 600 zespołów z całej Polski było upowszechnianie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce i Europie, poznanie i utrwalanie zasad dotyczących bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni oraz kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży.

SREBRNE PASMO dla chóru naszej szkoły

          Dnia 20  kwietnia 2018 roku, w Auli Domu Katechetycznego przy Kościele pw. Św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Konkurs Chórów Regionu Wielkopolski Południowej Projektu Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska 2018.

   Chór Szkoły Podstawowej Nr 14  pod dyrekcją Hanny Lesiewicz wykonał cztery utwory:

  1. „Gama” – muz. Nicola Vaccai.
  2. „Baran” – muz. Wiktoria Nairam, sł. Maria Konopnicka.
  3. „Uwierz Polsko”- muz. i sł. Monika Brewczak.
  4. „Co nam w duszy gra”- muz. Dariusz Jaros, sł. Tadeusz Szarwaryn.

Akompaniował nam rewelacyjny pianista – p. Maciej Bąk.  Dziękujemy!

Jury w składzie:  prof. dr hab. Jolanta Szybalska-Matczak, mgr Beata Bielska, mgr Tadeusz Eckert, przyznało naszemu Chórowi  SREBRNE PASMO.

Oto lista młodych ludzi z pasją – Chórzystów Szkoły Podstawowej Nr 14 , którzy reprezentowali naszą szkołę podczas tak ważnego Konkursu:

Aleksandra Dura

Anna Dura

Anna Garczarek

Magdalena Grycman

Dominika Jopek

Julia Karwik

Alicja Kluczyk

Oliwia Kusy

Maria Łęcka

Joanna Rosik

Olga Raczak

Aleksandra Sikora

Magdalena Szczap

Marta Torzyńska

Anna Walczak

Julia Woźny

         Jesteście wspaniałymi ambasadorami Szkoły. Dziękujemy!

 

 

 

 

Kolejne sukcesy naszych uczniów

Nasi uczniowie bardzo często biorą udział w konkursach przedmiotowych lub interdyscyplinarnych oraz zawodach sportowych. Staramy się na bieżąco pisać o ich osiągnięciach. Dzisiaj wymieniamy:

 Jakuba Popiela kl. III e

I miejsce

w Konkursie Pięknego Czytania

 

Maję Kupczyk  kl. III e

II miejsce

w V Konkursie Literackim

„Najpiękniejsze miasto, moja okolica, moje marzenia”

 

Annę Banasiak kl. VII g

udział w etapie rejonowym

Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów klas VII

 

Gratulujemy!