Miło nam poinformować, że zespół uczniowski w składzie Marta Torzyńska i Mikołaj Woźniak (oboje klasa 2a) uczestniczący w Europejskim Quizie Finansowym uplasowali się w rankingu województwa wielkopolskiego na drugim miejscu. Celem konkursu w którym wzięło udział ponad 600 zespołów z całej Polski było upowszechnianie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce i Europie, poznanie i utrwalanie zasad dotyczących bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni oraz kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży.
Category: Osiągnięcia naszych uczniów
SREBRNE PASMO dla chóru naszej szkoły
Dnia 20 kwietnia 2018 roku, w Auli Domu Katechetycznego przy Kościele pw. Św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Konkurs Chórów Regionu Wielkopolski Południowej Projektu Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska 2018.
Chór Szkoły Podstawowej Nr 14 pod dyrekcją Hanny Lesiewicz wykonał cztery utwory:
- „Gama” – muz. Nicola Vaccai.
- „Baran” – muz. Wiktoria Nairam, sł. Maria Konopnicka.
- „Uwierz Polsko”- muz. i sł. Monika Brewczak.
- „Co nam w duszy gra”- muz. Dariusz Jaros, sł. Tadeusz Szarwaryn.
Akompaniował nam rewelacyjny pianista – p. Maciej Bąk. Dziękujemy!
Jury w składzie: prof. dr hab. Jolanta Szybalska-Matczak, mgr Beata Bielska, mgr Tadeusz Eckert, przyznało naszemu Chórowi SREBRNE PASMO.
Oto lista młodych ludzi z pasją – Chórzystów Szkoły Podstawowej Nr 14 , którzy reprezentowali naszą szkołę podczas tak ważnego Konkursu:
Aleksandra Dura
Anna Dura
Anna Garczarek
Magdalena Grycman
Dominika Jopek
Julia Karwik
Alicja Kluczyk
Oliwia Kusy
Maria Łęcka
Joanna Rosik
Olga Raczak
Aleksandra Sikora
Magdalena Szczap
Marta Torzyńska
Anna Walczak
Julia Woźny
Jesteście wspaniałymi ambasadorami Szkoły. Dziękujemy!
Kolejne sukcesy naszych uczniów
Nasi uczniowie bardzo często biorą udział w konkursach przedmiotowych lub interdyscyplinarnych oraz zawodach sportowych. Staramy się na bieżąco pisać o ich osiągnięciach. Dzisiaj wymieniamy:
Jakuba Popiela kl. III e
I miejsce
w Konkursie Pięknego Czytania
Maję Kupczyk kl. III e
II miejsce
w V Konkursie Literackim
„Najpiękniejsze miasto, moja okolica, moje marzenia”
Annę Banasiak kl. VII g
udział w etapie rejonowym
Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów klas VII
Gratulujemy!
