Uczennica naszej szkoły na podium

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie z okazji 100. rocznicy powstania Republiki Ostrowskiej i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Konkurs zorganizowano pod Honorowym Patronatem Senatora RP Łukasza Mikołajczyka oraz Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.

W zmaganiach  recytatorskich Zuzanna Frycz z klasy 2A zajęła III miejsce.

Uczniowie z klasy 7G wzięli udział w Konkursie na plakat upamiętniający Powstanie Wielkopolskie.

Wszystkim gratulujemy!

Nagranie w Radiu Rodzina

16 lutego, w 99. rocznicę zakończenia Powstania Wielkopolskiego, już po raz trzeci młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 14 (dawnego Gimnazjum nr 4) była gościem programu na żywo we wrocławskim Radiu Rodzina. To efekt zaproszenia ze strony prowadzących „Wieczorną rozmowę”: Beaty Motyl i Anity Białek.

Oliwia Jeżewska, Wiktoria Książkiewicz, Kinga Bizan, Sylwia Jakubiak i Piotr Oczachowski – członkowie Koła edukacji patriotycznej „Pamięć wciąż żywa” i Telewizji SP14 –  opowiedzieli o swoich pasjach i działaniach. O tym, czym jest dla nich patriotyzm i jak odbierają ich zainteresowania rówieśnicy i najbliżsi.

Radiowy debiut będzie dla nastoletnich uczestników programu ważnym doświadczeniem na przyszłość. Pomoże im radzić sobie z naturalną w tym wieku tremą i pokazać swoją wyjątkową osobowość.

Konkurs Pieśni Patriotycznej

 

„ Płomień rozgryzie malowane dzieje,

Skarby mieczowi spustoszą złodzieje,

Pieśń ujdzie cało …”

Adam Mickiewicz

Dnia 6 lutego 2018 roku, w Szkole Podstawowej Nr 14 odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Szkoła Młodych Patriotów”.

Konkurs rozpoczęła prezentacja Chóru Szkolnego pod dyrekcją Hanny Lesiewicz. Chórzyści wykonali utwór pt. „Uwierz Polsko”.

Następnie grupa taneczna przygotowana przez Hannę Lesiewicz, do jej autorskiej choreografii, wykonała Taniec Wolności.

Otwarcia Konkursu dokonała Wicedyrektor Szkoły – p. Sławomira Kisielewska, życząc wszystkim uczestnikom powodzenia w zmaganiach wokalnych.

Konferansjerami podczas konkursu byli: chórzysta Piotr Paszkowski i Hanna Lesiewicz.

Do konkursu zgłosiło się 63 uczniów, w tym 9 solistów, 2 duety, 2 tercety, kwartet i 3 chóry kameralne.

W Komisji Artystycznej zasiedli młodzi profesjonaliści – chórzyści naszej szkoły, którzy na co dzień podczas zajęć chóru szlifują technikę wokalną. Od wielu lat z powodzeniem uczestniczą w Konkursach Chórów Szkolnych organizowanych w ramach Ogólnopolskiego Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Forum Muzyki „ Śpiewająca Polska” oraz wielu Uroczystościach i Widowiskach Miejskich, Powiatowych i szkolnych . Komisji przewodniczyła Hanna Lesiewicz – nauczyciel muzyki.

Przesłuchania odbywały się w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na solistów i zespoły wokalne:

I Kategoria – klasy I -IV,

II Kategoria – klasy VII,

III Kategoria – klasy II i III gimnazjalne.

Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Młodzi ludzie z wielkim zaangażowaniem i dumą snuli opowieść o wydarzeniach i bohaterach narodowych, ich miłości do Ojczyzny i poświęceniu.

Po przesłuchaniach, w oczekiwaniu na werdykt Jury, uczniowie obejrzeli film o zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim.

Przewodnicząca Komisji, gratulując pięknych prezentacji, poprosiła o wystąpienie na scenę kolejno wszystkich uczestników konkursu. Każdy z nich z rąk członków Jury otrzymał Dyplom z Podziękowaniem.
Wreszcie nastąpiła długo oczekiwana chwila – ogłoszenie wyników.
Oto one:
Kategoria I – klasy I- IV

– soliści : I miejsce Amelia Wojtasik klasa I a,
I miejsce Anna Dura klasa klasa IV a,
– zespoły: I miejsce Kwartet wokalny klasa I a.

Kategoria II – klasy VII

– soliści: I miejsce Joanna Rosik klasa VII d,
I miejsce Kacper Zdunek klasa VII b,
II miejsce Hanna Celmer klasa VII f,
– zespoły: I miejsce Tercet wokalny klasa VII c,
II miejsce Duet wokalny klasa VII a ,
III miejsce Duet wokalny klasa VII d.

Kategoria III – klasy II i III gimnazjalne

– soliści: I miejsce Weronika Gabryś klasa II a,
I miejsce Wiktoria Zdunek klasa III f,
II miejsce Daria Poterek klasa III a,
II miejsce Magdalena Szczap klasa III d.

– zespoły: I miejsce Chór kameralny klasa II e,
II miejsce Chór kameralny klasa III g,
III miejsce Chór kameralny klasa III e,
III miejsce Tercet wokalny klasa III b.

Dyplomy wręczyła Wicedyrektor Szkoły p. Sławomira Kisielewska.

To była niezwykła i niezapomniana lekcja patriotyzmu.

Organizatorem Konkursu była Hanna Lesiewicz.
Dyplomy, prezentacja multimedialna, zdjęcia, film to dzieło Leszka Moskwy – nauczyciela języka polskiego.
Nagłośnienie – Leszek Łukawski, nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych.