Wygrali „Wiosenny pięciobój szkolny”

21 marca w IV LO odbył się Interdyscyplinarny Konkurs „wiosenny pięciobój szkolny”.

Pierwsze miejsce zdobyli reprezentanci naszej szkoły:

Wiktoria Sztukowska III e

Oskar Zaradny III e

Kacper Czajka III b

Marcin Lisik III b

Drużyna wspólnie zmierzyła się z zadaniami w konkursach

– historycznym  – „Drogi do niepodległości”

– konkursie przyrodniczym – biologia, chemia, geografia

– muzycznym – „Czy znasz tę melodię?”

Ponadto indywidualne wyzwania podjął Kacper w konkursie strzeleckim oraz Oskar w konkursie szachowym.

Serdecznie gratulujemy I miejsca!

Matematyczny Ostrów

Kontynuując tradycję Gimnazjum nr 4, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 14  po raz ósmy zorganizowali konkurs Matematyczny Ostrów dla klas VI. Zainteresowanie, jak zawsze, było bardzo duże. W dniu 16 marca 2018r. w konkursie udział wzięło 8 szkół podstawowych z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Zgodnie z konwencją konkursu uczestnicy pracowali w trzyosobowych drużynach, a treści zadań obejmowały: w dwóch etapach zagadnienia typowo matematyczne, w dwóch topografię miasta, a w części ostatniej treści zadań matematycznych nawiązywały do historii dawnej i obecnej Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowa Wielkopolskiego.

Laureatami tegorocznego konkursu zostały:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 5

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 9

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni książkami i upominkami ufundowanymi między innymi przez Stowarzyszenie „Zacharzew 2000”.

Gratulujemy uczestnikom matematycznych umiejętności oraz orientacji w topografii i historii  miasta.

Organizatorami konkursu byli: pp. Sławomira Kisielewska, Joanna Urbaniak, Renata Olkowicz i Wojciech Kałuża.

Zwycięstwo naszej reprezentacji w V Powiatowym Turnieju Gimnazjów!

Jak co roku, po raz kolejny w Zespole Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim, odbył się międzygimnazjalny turniej szkół ponadpodstawowych z powiatu ostrowskiego. Uczestnicy startowali w dziedzinach odpowiadających przedmiotom, których uczą się na co dzień. Nasi uczniowie w dyscyplinach: j.angielski, matematyka, wiedza o sporcie, wiedza ekonomiczna, wiedza o świecie – okazali się bezkonkurencyjni.  Zwyciężyli również w ogólnej klasyfikacji piątej już edycja konkursu, w sposób zdecydowany i odebrali okazały puchar za zdobycie I miejsca z rąk władz powiatu i komendy policji.
Wielki szacunek i gratulacje za wspaniałe reprezentowanie naszej Szkoły i potwierdzenie wyróżniającego się poziomu nauczania na tle innych placówek w powiecie ostrowskim!!!